מאמרים ומתכונים

שיאצו

Shi = אצבע atsu = לחץ לחיצת אצבעות על גבי המרידיאנים ​ השיאצו התפתח אחרי שהרפואה הסינית והטוינא הגיעו ליפן. התיאוריה מאחורי השיאצו היא איזון על ידי לחיצות לאורך המרידיאנים. הגישה הבסיסית היא לעזור לכוח הריפוי הטבעי של הגוף על מנת ליצור הרמוניה. בעזרת השיאצו אני מניעה את האנרגיה שבמערכת המרידיאנים על מנת לאפשר לה לזרום במרידיאן בצורה המיטבית. בתהליך הזה אני משתמשת גם בצורות שונות של אבחון כמו לשון, חוליות, בטן ודופק. הטיפולים בשיאצו מאזנים בין הYIN והYANG בגוף בפרופורציה הנכונה.

השיאצו כולל תרגילי מרידיאנים (MAKKO HO) שעוזרים לכל אדם לשמור על האיזון בכוחות עצמו בעזרת מתיחות פשוטות.

כל מתיחה מניעה זוג מרידיאנים. כל זוג שייך לאלמנט אחד מתוך חמשת האלמנטים.

​​

מושגי יסוד בשיאצו

מושגי היסוד ברפואה הסינית מסורתית דומים למושגי היסוד של השיאצו.

חוסר איזון יין ויאנג

חוסר-הרמוניה בין האיברים הפנימיים

חסימות קי (בסינית: צ'י) במרידיאנים

המאפיינים הייחודיים של השיאצו לעומת טכניקות רפואה סיניות מסורתיות הם באיבחון מישוש הבטן. אבחון בטן היא טכניקה סינית עתיקה שננטשה בסין, אך הפכה חשובה בפרקטיקה של קמפו בסביבות תחילת המאה ה -18. אבחנת בטן משמשת ביפן להתאמת מרשם צמחי מרפא, דיקור ושיאצו.

האבחנה קובעת אם כל מרידיאן הוא ריק יחסית (יפנית: קיו/kio, סינית: שו/xu) או יחסית מלא (יפנית: ג'יטסו/jitsu; סינית: שי/shi). בסוף הטיפול, אבחנת הבטן מבוצעת שוב כדי לברר שינויים (שיפורים) שהתרחשו.

מצונגה היה פסיכולוג ומטפל שיאצו יפני שפיתח את הזן שיאצו ביפן. מצונגה הציג 12 מרידיאנים המקבילים ל-12 האיברים לפי השיטה הסינית. מסלולי המרידיאנים דומים, אבל ההבדל העיקרי הוא שכל מרידיאן שמגיע מהרגליים, עובר דרך אזור האבחון הקשור של הבטן.

מטפל הזן שיאצו פועל במצב מדיטטיבי, תוך התמקדות בתגובות המטופל על מנת לכוון את הטיפול כמו שצריך. כדי לפתח את המצב הזה של מודעות גבוהה וריכוז, המטפל מתרגל מדיטציה באופן קבוע.

בגלל הקשר לרפואה הסינית, השיאצו משמש כתוספת מעולה לטיפול בדיקור ומשלים את טיפול הפחתת הכאב והורדת סטרס.

התכנים המופעים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי וכל מטרתם לספק מידע ובשום מקרה אינם בגדר המלצה או עצה רפואית ו/או חוות דעת רפואית מקצועית. התכנים המופעים באתר נועדו להרחבת הידע האישי של המשתמשים ואין לראות בהם תחליף להתייעצות עם רופא מומחה. בכל מקרה יש לפנות לקבלת חוות דעת של רופא מוסמך לפני קבלת טיפול ו/או שימוש בתכשיר רפואי כלשהו.

ליצירת קשר:

058-5833300

chinesedoctor@mail.com

או השאר את פרטיך ואצור עימך קשר 

ההודעה נשלחה