מאמרים ומתכונים

אצות - כל מה שרציתם לדעת

באוקיינוס ​​יש המון סוגי צמחים, ביניהם האצות, שסופגות את המינרלים מהים.

הצמחים עושים פוטוסינתזה והופכים את המינרלים לזמינים. במדינות באסיה ששוכנות לחוף האוקיינוס, לדוגמא, סין, קוריאה ויפן, הן מסתמכות על אצות כחלק בסיסי בתפריט במשך מאות שנים. האצות כיום מגיעות למדינות המערב, ואנחנו מתחילים להכיר את היתרונות של הוספת אצות לתזונה.

מרק אצות הוא ארוחת מזינה שאפשר לאכול חמה או קרה, ותומך בבריאות כל השנה. כדאי לרכוש אצות בסופר מוכר על מנת שהאצות יהיו באיכות טובה. אצת וואקמה היא הסוג המועדף למרק.

היתרונות באכילת מרק אצות:

1. חיזוק לאחר לידה בקוריאה למשל, נשים שילדו אוכלות מרק אצות לפחות פעם אחת (או יותר) בכל יום למשך שבועיים לאחר הלידה. אצת וואקמה יכולה לספק לגוף מינרלים וויטמינים שאבדו במהלך ההריון ובתהליך הלידה.

2. אלרגיה תארו לעצמכם שקערת מרק אחת ליום, כל יום, יכולה לעזור לגוף להתמודד עם אלרגנים. על פי מחקר שנערך ע"י המחלקה לבריאות הציבור באוניברסיטה לרפואה ביפן, נמצא קשר ישיר בין צריכה גבוהה של אצות לירידה בנזלת אלרגית.

3. סרטן נמצא פוליסכריד הנקרא פוקואידן, שעל פי מחקר שהוצג בכנס הבינלאומי של האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן, טוען שאצות עשויות להיות חלק מטיפול בלימפומה בעתיד, עקב ממצאים ראשוניים שמראים כי נמצאה פעילות אנטי גידולית בחיות מעבדה.

מחקרים אחרים הראו כי צריכה של אצות עשויה להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד עקב השפעות אנטי אסטרוגניים.

4. שומן מחקר מקדים באוניברסיטת ניוקאסל שבאנגליה מראה כי סיב טבעי המצוי באצת ים, עוצר את הגוף מפני ספיגת שומן. המדען הראשי ד"ר איאן בראונלי מסביר כי הממצאים הראשוניים מצביעים על כך יש יכולת ניכרת לעזור בעיכול שומן.

5. אצות יכולות לעזור בשליטה על התיאבון

אצות הן דלות בשומן אבל עם סיבים מסיסים, אשר מסייעים להוריד רמות סוכר בדם ולהניע את המעיים. הסיבים עוזרים להרגשת מלאות עם מספר קלוריות מועט ביותר.

6. מלאי ויטמינים ומינרלים

אצות היא מקור מצוין של ויטמיני A, C, E, K ויטמיני B, מינרלים, יוד, סלניום, סידן וברזל.

7. חלבון

אצות מכילות חומצות אמינו שהן אבני הבניין של חלבונים. מחקרים הראו אצות שעוזרות לחסום ספיגת שומן.

אזהרות:

קיים חשש לגבי הרעלים באצות, בעיקר ארסן. ההמלצה היא לבחור אצות אורגניות, כדי למנוע את הבעיה. באצות יש גם הרבה נתרן.

אז איך אנחנו אוכלים את זה?

1. סושי - הכנה ביתית פשוטה עם הירקות האהובים עליכם.

2. סלט אצות קל: אצות וואקמה, שמן שומשום, רוטב סויה דל נתרן, שומשום וחומץ אורז, אפשר להוסיף גם מלפפונים.

3. מרק אצות וביצה מבושלת

בסינית המרק נקרא: 紫菜蛋花汤 zǐ cài dàn huā tāng מצרכים: שקית אצות יבשות 1-2 ביצה (לפי טעמכם) הכנה: נערבב עם מזלג את הביצים בקערה. נמלא סיר במים. אחרי שהמים רתחו נוסיף את האצות. מרתיחים את זה במשך 5 דקות. נשפוך את הביצים הטרופות. לאחר מכן מוסיפים מלח וננמיך את האש, אחרי שאנחנו רואים שהאצות רכות ומוכנות, בערך בעוד 10 דק'.

מעבירים לקערה, אפשר להוסיף שמן שומשום.

מוכן!

התכנים המופעים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי וכל מטרתם לספק מידע ובשום מקרה אינם בגדר המלצה או עצה רפואית ו/או חוות דעת רפואית מקצועית. התכנים המופעים באתר נועדו להרחבת הי